Aktualności

21 lutego 2015

środa, 04 marca 2015 22:33

Polski Związek Katolicko-Społeczny w dniu 21 lutego br., podpisał się pod listem wdzięczności skierowanym do Ks Abpa S. Gądeckiego „Podziękuj Abp Gądeckiemu za obronę rodziny Na Synodzie” oraz Synowską Prośbę do Ojca Świętego Franciszka „O Przyszłości Rodziny wobec zbliżającej się sesji Synodu”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

30 kwietnia 2013 - podziękowania

czwartek, 20 czerwca 2013 01:06

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

3 marca 2013 - konklawe

poniedziałek, 22 kwietnia 2013 00:05

3 marca 2013r. w drugim dniu konklawe na tron papieski został wybrany kardynał i katolicki arcybiskup z Argentyny, Jose Mario Bergoglio, który przyjął imię Franciszek. Członkowie Polskiego Związku Katolicko –Społecznego wyrażają radość z tego wyboru i składają nowemu papieżowi najserdeczniejsze życzenia Bożej Opatrzności w pełnieniu zaszczytnych obowiązków w prowadzeniu Kościoła.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

6 października 2012 - uroczystości jubileuszowe 30-lecia PZKS.

sobota, 06 października 2012 02:02

W dniu 6 października 2012 roku odbyły się, na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie uroczystości jubileuszowe 30-lecia Polskiego Związku Katolicko-Społecznego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św w Kościele pokamedulskim pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Mszy Św. przewodniczył Jego Eminencja Ks. Kardynał Józef Glemp-Prymas, a Homilię wygłosił Jego Ekscelencja Ks. Biskup Piotr Jarecki.

W uroczystości udział wzięli delegaci, członkowie, sympatycy Związku oraz zaproszeni goście: m.in. przedstawiciele Duchowieństwa, Parlamentu, oraz Goście zagraniczni.

Osobom szczególnie zasłużonym dla Związku zostały wręczone Medale Jubileuszowe Trzydziestolecia PZKS.

Po uroczystościach jubileuszowych obradował Nadzwyczajny Walny Zjazd, który uchwalił nowelizację Statutu Związku.

Polski Związek Katolicko-Społeczny powstał w 1981 roku, w czasach największego przełomu politycznego i społecznego we współczesnej historii Polski. W październiku 1983 roku dokonano na Jasnej Górze uroczystego Zawierzenia Polskiego Związku Katolicko-Społecznego Maryi Królowej Polski. Akt ten odnawiamy każdego roku wierząc, że Ta, której zawierzyliśmy, ochrania Związek i pozwala mu trwać w wierności Kościołowi - zgodnie z naszym hasłem BOGU - LUDZIOM - OJCZYŹNIE.

W coraz bardziej zmaterializowanej rzeczywistości czasów współczesnych prowadziliśmy działalność na rzecz obrony życia nienarodzonych, charytatywną na rzecz dzieci, młodzieży, rodzin wielodzietnych i seniorów oraz pracę formacyjną.

PZKS w roku 1988 wniósł pod obrady Sejmu pierwszy w Polsce poselski projekt ustawy o prawnej ochronie dziecka poczętego. W 1989 roku wprowadziliśmy uroczyście do Sejmu, otrzymany specjalnie w tym celu od śp. Ks. Biskupa Zbigniewa Kraszewskiego Obraz Maryi Królowej Polski, który następnie pozostał przez wiele lat w biurze poselskim PZKS. Ks. Biskup napisał potem „wierzę, że wprowadzenie Obrazu Jasnogórskiego do Sejmu rozpoczęło wielkie zmiany w polskim parlamencie”. Dużą wagę Związek przywiązywał do pomocy Kościołowi i Polakom na Wschodzie.

Przez wszystkie lata nasz Związek zachował wierność swoim Założeniom Ideowym, zatwierdzonym przez Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zakładającym realizację wskazań Katolickiej Nauki Społecznej w realiach polskiej rzeczywistości, w łączności z Episkopatem Polski.

Dziś, w 30 rocznicę powstania naszego Związku, jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, Biskupom i Kapłanom oraz tym wszystkim ludziom, którzy pomogli nam wytrwać w wierności Kościołowi i Ojczyźnie.

Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć więcej zdjęć z Uroczystości.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

3-5 czerwca 2011 - Walna Zjazd sprawozdawczo–wyborczy

poniedziałek, 11 czerwca 2012 01:56

W dniach 3-5 czerwca 2011r. odbył się w Górce Klasztornej Walny Zjazd sprawozdawczo-wyborczy. Na Zjeździe zostały wybrane nowe władze:

Skład nowego Zarządu przedstawia się następująco:

 1. Blum Artur, Kraków
 2. Brom Przemysław, Katowice
 3. Brzeziński Władysław, Katowice
 4. Dziubak Stanisław, Warszawa
 5. Fersztorowski Maciej, Katowice
 6. Fersztorowski Czesław, Katowice
 7. Gajewski Ryszard, Lublin
 8. Galusek Urszula, Chełm Śląski
 9. Hordejuk Marian, Chełm Lubelski
 10. Jasiński Marian, Warszawa
 11. Jaworska Wanda, Warszawa
 12. Janowski Paweł, Lublin
 13. Kownacki Bartosz, Warszawa
 14. Małek Jan, Lublin
 15. Siwek Zbigniew, Katowice
 16. Śladecki Dariusz, Lublin
 17. Steczkowski Paweł, Rzeszów
 18. Stompor Krystyna, Lędziny
 19. Schur Renata ,Piła
 20. Toczek Zbigniew, Gdańsk
 21. Warta Ireneusz, Katowice

Zarząd ukonstytuował się następująco:

 1. Prezes Ryszard Gajewski
 2. Wiceprezes - Ireneusz Warta
 3. Wiceprezes - Paweł Janowski
 4. Skarbnik - Stanisław Dziubak
 5. Sekretarz - Wanda Jaworska-Martycz
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Witaj na nowej stronie Związku

niedziela, 19 lutego 2012 21:24

Dziękujemy za odwiedzenie strony Organizacji Pożytku Publicznego zrzeszającej ludzi, którzy chcą zrobić coś pożytecznego dla siebie i dla innych, uczestniczyć w budowaniu pokoju społecznego w Ojczyźnie oraz przyczynić się do budowania więzów przyjaźni i zaufania między narodami jednoczącej się Europy.

Przedstawiamy PZKS. Liczymy na zainteresowanie się Państwa jego historią i teraźniejszością, dorobkiem i planami na przyszłość. Zachęcamy do udziału w naszej "Trybunie", gdzie wypowiadamy się na temat ważnych spraw dotyczących Polski, Europy i świata.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com